Syndrom karpálního tunelu

Z hlediska přírodní medicíny víme, že velmi důležitou příčinou zánětlivého poškození měkkých tkání karpálního tunelu (kromě jejich mechanické traumatizace) je i jejich intoxikace - nejčastěji metabolického původu. Do postižených tkání se pak ukládají nepřátelské látky, nejčastěji purinové metability (nejznámější z nich je kyselina močová, způsobující záněty všude, kde se její špatně rozpustné krystalky objeví).

Chronické intoxikace organismu (včetně oblasti karpálního tunelu) samozřejmě souvisí i s překyselováním organismu, což je jedna z velmi častých příčin mnoha nemocí, včetně obávané rakoviny. Chronické překyselování se označuje jako "ZABIJÁK ČÍSLO 1", vzhledem k tomu,  že při vzniku rakoviny se uvádí jako její nejvýznamnější vyvolávající příčina. Překyselování vzniká kombinací těchto negativních faktorů: nevhodné stravování, stres a nedostatečné (mělké) dýchání. Mylná je domněnka oficiální medicíny, že zvýšené riziko ukládání kyseliny močové se vždy musí projevit její zvýšenou hodnotou v krvi. Bohužel nemusí, důvodem je patrně to, že kyselina močová je velmi špatně rozpustná.


Ještě důležitá poznámka:
Intoxikace purinovými metabolity jsou v populaci "normálně" konzumující maso velmi často zastoupené a mohou se projevit celou řadou často i závažných doživotních onemocnění (z hlediska oficiání medicíny "nevyléčitelných“). Proto v rodině a pokrevním příbuzenstvu snadno uniká společná metabolická podstata těchto zdánlivě nesouvisejících onemocnění.


Příklad: Klient má chronicky nemocný karpální tunel a nikdo v rodině toto onemocnění nemá. Běžnému lékaři vůbec nemusí dojít, že z naprosto stejné metabolické zdravotní příčiny má sestra kožní ekzémy nebo rovnou lupénku (chronickou  a "nevyléčitelnou"), bratr má doživotně nevyléčitelného Bechtěreva, tatínek výrůstky na patě, strýček trpí na "nevyléčitelnou" Crohnovu chorobu, babička z otcovy strany měla prsty zkřivené "nevyléčitelnou" revmatickou artritidou ...atd.


Jediným správným postupem jak v takovýchto případech skutečně uzdravit nemocný karpální tunel (či většinu výše uvedených onemocnění) je zbavit organismus oné vyvolávající chronické intoxikace.

Doporučuje se dlouhodobé užívání potravinových doplňků. Příznivé účinky má zvýšení denní dávku vitaminu B6 (50mg 3× týdně) a bromelinu (1000mg 2× denně během akutní fáze, 50mg 2× denně při snížení příznaků). Vitamin B6 zmírňuje zánětlivé procesy v nervové tkáni, snižuje vnímavost k bolesti a upravuje krevní oběh. Bromelin je enzym obsažený např. v ananasu a má protizánětlivý účinek, přičemž také pomáhá potlačovat bolest.

Naopak vyvarovat byste se měli nadměrnému solení, neboť sůl pomáhá zadržovat vodu v těle, což vede ke vzniku otoků.

Pomoc může přinést také fyzikální terapie aplikovaná zaškoleným fyzioterapeutem. Bolesti pomáhá tlumit ultrazvuk, diatermie, galvanoterapie, elektrická nervová stimulace, hydroterapie a tělesná cvičení.

Mezi alternativní léčebné metody, které mohou pomoci v léčbě syndromu karpálního tunelu, patří akupunktura, Alexandrova technika, či chiropraxe a čínská masáž.

řešení zánětů

 

 

 

 

 

Na Zapper aplikovat frekvence Roupy  nebo se objednat na plasmový generátor poradnazdravinachod.cz/

Ohledně karpalnich tunelu - vše na zaněty + přidat s jidlem Omega 3/60 (1-1-1) a Coral Lecithin (1-2-2) a Gotu Kolu (1-1-1), pít mezi jídly Coral mine vodu

 

Tak jak problem karp. tunelu je zanět nervu. Omega a Lecitim - to je moc dobra kombinace pro zlepšeni obalu nervovych vlaken, zpruchodni kapilary a zdroj energie pro metochondrie. Gotu Kola zlepši prokrveni aby vše se dostalo tam kam má.

 

 

Kontakt

Vladka Balcarová - konzultant zdravého životního stylu Náchod

Napište mi a já vás kontaktuji balcavla@seznam.cz